Plaukų priežiūros rutina: kokia tvarka naudoti skirtingas priemones?

Ar kada nors susimąstėte, kodėl net ir brangiausios plaukų priežiūros priemonės kartais nesuteikia laukiamo rezultato? Paslaptis slypi ne tik jų sudėtyje, bet ir tinkamoje naudojimo tvarkoje. Lygiai taip pat, kaip veido odai taikome nuoseklią priežiūrą – nuo valymo iki drėkinimo – plaukams taip pat reikia aiškios ir tikslios rutinos.  Daugelis žmonių instinktyviai griebia šampūną, po jo kondicionierių ir galvoja, kad to pakanka. Tačiau tai dar ne viskas. Plaukų priežiūra apima šiek tiek daugiau. 

 

Tinkama plaukų priežiūros rutina gali ne tik padėti išvengti lūžinėjimo, slinkimo ar sausėjimo, bet ir suteikti plaukams sveiką blizgesį, švelnumo bei stiprumo. Be to, ji taupo laiką ir pinigus – kai produktai naudojami tinkama tvarka, jų veiksmingumas padidėja, o rezultatai tampa akivaizdesni. Taigi, šiame straipsnyje detaliai aptarsime, kokia yra teisinga plaukų priežiūros tvarka bei kokių dažniausių klaidų reikėtų vengti.

Plaukų priežiūros rutina - kokia ji turėtų būti? 

Galvos odos paruošimas: pirmas žingsnis į sveikus plaukus  

Dauguma žmonių tiesiog patrina galvos odą bei plaukus šampūnu ir mano, kad to pakanka. Tačiau iš tikrųjų viskas prasideda nuo sveikos galvos odos. Nešvarumai, riebalų perteklius, plaukų formavimo priemonių likučiai kaupiasi ant galvos odos, užkimšdami plaukų folikulus ir stabdydami plaukų augimą. Todėl prieš plovimą svarbu odą tinkamai paruošti.  

 

Vienas iš geriausių būdų tai padaryti – naudoti galvos odos šveitiklį arba giliai valančią priemonę kartą per savaitę. Šie produktai pašalina negyvas odos ląsteles ir skatina kraujotaką, o tai gali padėti plaukams augti stipresniems.  

Plovimas šampūnu: ne tik dėl švaros 

Šampūno paskirtis – pašalinti riebalų perteklių ir nešvarumus, tačiau jo pasirinkimas ir naudojimas turi didelę įtaką plaukų būklei. Jei jūsų plaukai greitai susiriebaluoja, geriausia rinktis lengvą, subalansuotą šampūną be sunkių silikonų. Jei plaukai sausi – drėkinamasis šampūnas padės išsaugoti drėgmę.  

 

Svarbus klausimas – ar reikia plauti plaukus su šampūnu du kartus? Jei naudojate daug formavimo priemonių arba jūsų galvos oda linkusi riebaluotis, dvigubas plovimas gali būti naudingas. Tačiau svarbu nepersistengti – per dažnas ir per intensyvus plovimas gali paskatinti galvos odą gaminti dar daugiau riebalų.  

Kondicionierius: kodėl jis būtinas?  

Daugelis mano, kad kondicionierius yra tiesiog papildomas produktas, kurio naudojimas nėra toks svarbus, tačiau iš tikrųjų jis yra būtinas plaukų priežiūros etapas. Šampūnas atveria plaukų kutikules, kad pašalintų nešvarumus, o kondicionierius jas uždaro, padėdamas plaukams išlikti stipriems ir švelniems.  

 

Svarbu žinoti, kad kondicionierius neturėtų būti tepamas ant galvos odos – jis skirtas plaukų ilgiui ir galiukams, kurie yra labiausiai pažeidžiami. Palikite jį kelioms minutėms, kad sudėtyje esančios naudingos medžiagos galėtų įsigerti ir suteikti maksimalią naudą.  

Kaukės: papildoma priežiūra pagal plaukų poreikius  

Kaukės nėra kasdienės plaukų priežiūros priemonė, tačiau jos gali ženkliai pagerinti plaukų būklę, jei bus naudojamos reguliariai. Pavyzdžiui, jei jūsų plaukai sausi ir linkę veltis, rinkitės drėkinančią kaukę su keratinu ar hialurono rūgštimi. O jei dažnai dažote plaukus, stiprinanti kaukė su baltymais padės jiems išlikti elastingiems.  

 

Svarbiausia – naudoti kaukę tinkama tvarka. Ji visada turėtų būti tepama PO šampūno, bet PRIEŠ kondicionierių. Taip kaukė įsiskverbs giliau, o kondicionierius vėliau padės užfiksuoti maitinamąsias medžiagas plauko viduje.  

Nenuplaunamos plaukų priemonės: paskutinis žingsnis

Kai plaukai išplauti ir išsausinti rankšluosčiu, laikas paskutiniam etapui. Jame gali būti naudojama 

apsauga nuo karščio, kuri yra tiesiog būtina, jei naudosite džiovintuvą, tiesintuvą ar garbanojimo žnyples. Taip pat serumai ir aliejai, kurie padeda užrakinti drėgmę plaukuose, suteikia blizgesio ir minkštumo, ar įvairūs drėkinamieji purškikliai, kurie puikiai tinka garbanotiems ar sausiems plaukams, kad jie išliktų elastingi ir nesielektrintų.  

 

Taigi, kruopšti ir nuosekli plaukų priežiūros rutina padės užtikrinti, kad kiekvienas produktas veiktų efektyviai, o plaukai atrodytų sveiki ir spindintys.  

Dažniausios plaukų priežiūros klaidos

Nors atrodo, kad plaukų priežiūra nėra sudėtinga, daugelis žmonių daro klaidų, kurios ilgainiui gali sugadinti net ir stipriausius plaukus.  

Netinkamas šampūno naudojimas  

Per dažnas plaukų plovimas gali išsausinti galvos odą ir priversti ją gaminti dar daugiau riebalų. Priklausomai nuo jūsų plaukų tipo, optimalus plovimo dažnis gali būti nuo 2 iki 4 kartų per savaitę. Be to, karštas vanduo gali pažeisti plaukų struktūrą, todėl geriau rinktis drungną arba vėsesnį vandenį.  

Kondicionieriaus tepimas ant galvos odos 

Tai viena iš dažniausiai pasitaikančių klaidų. Kondicionierius skirtas drėkinti plaukų ilgį, o ne galvos odą. Jei jį tepsite per arti šaknų, plaukai gali greičiau susiriebaluoti, tapti sunkūs ir prarasti apimtį.  

Netinkamas rankšluosčio naudojimas 

Intensyvus plaukų trynimas rankšluosčiu gali sukelti jų lūžinėjimą ir pūtimąsi. Vietoje to, švelniai nusausinkite plaukus minkštu mikropluošto rankšluosčiu arba tiesiog palikite juos šiek tiek nudžiūti natūraliai.  

Pernelyg dažnas karštų įrankių naudojimas

Džiovintuvai, tiesintuvai ir garbanojimo žnyplės gali greitai sugadinti plaukus, jei nenaudosite apsauginių priemonių. Taigi, kad išvengtumėte sausėjimo ir lūžinėjimo, stenkitės kuo dažniau leisti plaukams išdžiūti natūraliai ir naudokite apsauginius purškiklius prieš plaukų formavimą.  

Nereguliarus kirpimas  

Daugelis žmonių atidėlioja plaukų galiukų kirpimą, manydami, kad taip užaugins ilgesnius plaukus. Tačiau išsišakoję galiukai ilgainiui kyla vis aukščiau, todėl plaukai pradeda atrodyti silpni ir pažeisti. Rekomenduojama galiukus pakirpti kas 6–8 savaites, kad plaukai išliktų stiprūs ir sveiki.